به وب سايت اطلاع رساني فرمانداري دهلران خوش آمديد.
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار دهلران به اتفاق مدیر کل امور عشایر استان با عشایر چمسرخ دیدار کردند

فرماندار دهلران در این دیدار عشایر را از اقشار مولد و موثر در اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید تلاش شود تا با رفع مشکلات این قشر زمینه برای زندگی عشایری فراهم و عشایر بتوانند با فراغ خاطر به نقش خود در تولید و اشتغال بپردازند.

سید حسینعلی موسوی گفت: شهرستان دهلران به لحاظ تنوع آب و هوایی،گیاهی و زیست محیطی دارای بیشترین عشایر است و بر اساس آمار یک هزار و 650خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر 9 هزار نفر در این شهرستان وجود دارد که با احتساب 3هزار نفر عشایر کوچنده از استان های لرستان،همدان،کرمانشاه و ایلام این آمار جمعیتی به 12 هزار نفر می رسد که نیازمند ارایه خدمات مطلوب هستند.

وی از اختصاص 16 میلیرد ریال در کمیته برنامه ریزی سال جاری برای امور عشیر و دامپزشکی شهرستان خبرداد و گفت: این اعتبار برای راه های عشایری،تامین آب شرب و تعریض و این سازی راه های عشایری و تامین خدمات دارویی و پنل های خورشیدی استفاده می شود.

فرماندار دهلران به نقش عشایر در تامین مواد غذایی،گوشت قرمز و مواد لبنی و پروتئینی اشاره و افزود:ارز ش اقتصادی عشایر شهرستان در طول سال 250میلیارد ریال است.

وی بر ضرورت توجه به رفع مسایل و مشکلات عشایر در حوزه های مختلف تاکید کرد و افزود: همه باید تلاش کنند تا عشایر پویاتر از گذشته به شغل خود ادامه و بیش از پیش به نقش خود در اقتصاد و اشتغال و تولید و تامین مایحتاج جامعه ادامه دهند.

مدیرکل امور عشایر استان جمعیت دامی عشایر استان را 71 درصد اعلام کرد و گفت: عشایر این استان یک میلیون و 400 هزار راس دام در اختیار دارند.

علی سلیمی  در دیدار با عشایر منطقه چمسرخ بخش زرین آباد شهرستان دهلران اظهار کرد: 9 هزار و 736 خانوار عشایری در قالب 12 ایل با جمعیت 60 هزار نفر در استان ایلام حضور دارند که 11 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.


وی با اشاره به وجود 2 میلیون راس دام سبک و سنگین در استان افزود: از این مقدار یک میلیون و 400 هزار راس مربوط به عشایر است که 71 درصد جمعیت دامی استان را شامل می شود.


مدیرکل امور عشایر استان ایلام از توزیع 14 هزار تن علوفه دامی عشایر در سال گذشته خبر داد و گفت: ماهانه 546 تن آرد بین عشایر توزیع می شود و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.


سلیمی با اشاره به اینکه 75 درصد عشایر استان تحت حمایت بیمه روستایی و عشایر هستند، تاکید کرد: سال گذشته 60 میلیارد ریال برای تولید گوشت قرمز و نهاده های دامی و خرید دام به عشایر استان اختصاص یافت.


وی با اشاره به 2 هزار و 200 کیلومتر راه عشایری استان و مرمت و نگهداری آنها گفت: روزانه یک هزار و 100 متر مکعب آب شرب عشایر تامین می شود.


مدیر کل امور عشایر استان گفت: 45 درصد عشایر استان کوچ نمی کنند و 40 درصد نیمه کوچنده و 15 درصد نیز بصورت رمه گردانی امرار معاش می کنند که عمده تمرکز خدمات به عشایر کوچنده و سیاه چادر نشین است.


سلیمی از تامین پنل خورشیدی برای 2 هزار و 423 خانوار عشایر استان معادل 25 درصد عشایر خبر داد و گفت: 15 درصد هزینه را عشایر و 85 درصد هزینه پنل ها را توانیر و طبق توافق نامه پرداخت می کند.

 


١١:٥٩ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٨٧٦    /    تعداد نمایش : ٤١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 745240
 بازدید امروز : 66
 کل بازدید : 1054388
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1250
اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down